Publikacje

***

*

POWIEŚCI:

Mój sługa Ezra – Jesień 1939 roku. Po latach burzliwej kariery chicagowski detektyw Ezra odlicza miesiące pozostałe do upragnionej emerytury. Wciąż tańczy na krawędzi brzytwy, unikając rzeczy gorszych od śmierci, jednak ktoś zna jego tajemnicę i sielanka przy boku Olgi może wkrótce dobiec końca. Komisarz Mills domaga się postępów w sprawie Karla Zuty, jednego z dawnych przybocznych Wielkiego Ala… Tymczasem coś kołacze w umyśle Ezry, stalowe pazury drapią ściany czaszki. Głos skrytego przed ludzkim okiem Złego domaga się posłuszeństwa.

Maciej Żytowiecki _Mój sługa Ezra.inddDOSTĘPNE W:

<ZwB> <Empik> <Matras> <Świat Książki> <Muza> <Gandalf> <Księgarnia PWN> <Profit24.pl> <bonito.pl> <czytam.pl> <Inbook> <literacka.pl> <Aros> <Madbooks.pl> <Selkar> <Merlin>

Szuje, mątwy i straceńcy – Od kryminału po urban fantasy. Od science-fiction po dramat. Jedenaście tekstów i jeden autor. Latająca wyspa plemienia Wilg i Polska okresu PRL-u. Mroczne zaułki Chicago i obca planeta zamieszkana przez nadistoty. Nieodległa przyszłość i czasy barbarzyńców. Poznań i tajemnicza Asylea, gdzie osiadł pewien upiór. Trzymajcie się mocno. Jedenaście opowiadań. Dziesięciu bohaterów. A wszyscy to szuje, mątwy albo straceńcy. E-BOOK!

Szuje, mątwy i straceńcyDOSTĘPNE W:

<RW2010> <Empik> <T-Mobile> <Orange> <Merlin> <Książki-OnLine> <Bestsellery24> <Legimi>  <Inbook> <eboo> <audioebooki> <Virtualo>

*

Mój prywatny demon – mająca miejsce pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku opowieść o losach detektywa Ezry, człowieka po przejściach, który przywrócony do służby w Chicagowskiej policji, musi rozwiązać sprawę notorycznego mordercy, któremu prasa nadała przydomek Dentysta. Jednakże i Ezra skrywa pewien sekret… Jego ciało zamieszkuje pozaziemski byt, który ma własne plany, a przy tym gardzi ludźmi i jest być może najpotężniejszą siłą w historii planety. Ukazało się nakładem wydawnictwa Ifryt.

DOSTĘPNE W:

<Empik>  <PWN> <Selkar> <Matras> <Merlin> <Gandalf>

Mój prywatny demon bialys1E-BOOK! Moja debiutancka powieść w formie elektronicznej!

DOSTĘPNE W:

<RW2010> <Empik> <Virtualo> <Inbook> <publio> <naukowa.pl> <Gandalf> <UpolujEbooka> <Merlin>

Jest duszno, mrocznie i ciężko – tego nie czyta się łatwo, ale nie znaczy to także, że nie jest to przyjemna lektura”. (Kamila Margielska, Wirtualna Polska)

Akcenty o charakterze metafizycznym rozkładają się w utworze dość równomiernie, a jako że uobecniają się w dość znaczący sposób, to przeobrażają kryminał w fantastyczną opowieść o siłach determinujących wszechświat.” (Ksenia Olkusz, Creatio Fantastica)

Autor zadbał by akcja skrywała niespodziewane zwroty, których kierunek nie od razu jest zauważalny…Chicago lat trzydziestych stanowi świetne tło, dla wydarzeń, wydających się znajomymi, lecz mających drugie, a nawet trzecie dno.” (Kasia Pessel, Dużeka)

*

*

OPOWIADANIA:

Duży Bob – Detektyw Ezra wplątany w intrygę dotyczącą nielegalnych walk organizowanych przez Krótkiego Fiszera, gangstera spragnionego sławy. Do tego bar, gdzie serwują wodę sodową, Miki Myszka i Duży Bob oraz tajemnica knajpianych duchów. I Ezra, który jak zawsze będzie musiał pójść na trudny układ ze swoim prywatnym demonem.

esensjaCXXXAmelia w chmurach – Detektyw Ezra otrzymuje list od Amelii Earhart. Przyjaciółka z dawnych lat prosi o pomoc. Obawia się o swoje życie…

esensja52014Legenda domu na wzgórzu – dom marzy tylko o pozostawieniu w spokoju, tymczasem narosła wokół niego legenda, wciąż ściąga spragnionych przygód wyrostków. Dom ma tego naprawdę dosyć. Ukazało się w antologii wydawnictwa Fabryka Słów „Nawiedziny”.

DOSTĘPNE W:

<Empik>  <Weltbild>  <Gandalf>

Ucher – upiór trudniący się zabijaniem Aniołów Stróżów otrzymuje szansę odkupienia win. Ukazało się w miesięczniku Science Fiction Fantasy & Horror, numer 74.

DOSTĘPNE W:

<Fabryka Słów>

Wadliwy zbawiciel – cywilizacja na kolanach, dzieci przestały się rodzić, w fabrykach żywe trupy pełnia rolę robotników. Przywrócony do nie-życia mężczyzna próbuje odzyskać utraconą miłość. Magazyn Esensja, listopad 2010.

Niedoczekanie – za wydawcą: „Od alternatywy na parę, przez gwiezdnych wojowników i nieśmiertelne dynastie, po kolonializm na odwrót – antologia, która z podniesionym czołem odpowiada na pytanie: co by było gdyby?” W zbiorze również opowiadanie mojego autorstwa pt. „Rachunek”

115080-niedoczekanieDOSTĘPNE W:

<RW2010> <Publio> <Cyfroteka> <Merlin>

Skrzynia – powracający z długiej trasy kierowca ciężarówki znajduje w naczepie niespodziewany ładunek. Magazyn Esensja, styczeń – luty 2012.

Piaskun – Kim jest klient porwany sprzed sklepu przez parę najdziwniejszych bandziorów, jakich Eli widziała? Co pozostawił jej w paczuszce w zamian za ukradzioną figurkę? Magazyn Fahrenheit nr 68.

Niespełniona obietnica – jedna z legend Efraima Navre, który pokonuje śmierć, żeby odnaleźć Ukochaną powraną przez Podróżnika.

Powrót Ojca – urlop w lesie zmienia się w walkę o przeżycie dla Kamili i jej syna. Konfrontacja starego z nowym. Jaka jest cena postępu?

esensja6_12Pole pszenicy numer 7 – opowieść o życiu malarza, podczas aukcji jego dzieł. Antologia „Białe szepty” wydawnictwa Replika. Mój debiut.

<Empik>  <Weltbild>

 

Znak – wiele lat po zagładzie cywilizacji, stary człowiek poluje na niechcianych sąsiadów usiłując utrzymać status quo swej niewielkiej komuny.

esensja10_12hcsoB – Wytrawny badacz zjawisk niezwykłych, pan Ernest Bosch w towarzystwie wiernego druha, Kalibana Zinko, badają tajemnicę kryjącą się za wynalazkiem profesora Tannera.

cover_baLidia Love – Diabły są tutaj. Żyją z nami, pracują. Jeden z nich może być Twoim najlepszym przyjacielem… Spotykamy je każdego dnia, akceptujemy ich państwo powstałe na dawnej granicy z Czechami – Ereb, gdzie wstęp mają tylko wybrani. To przecież nic dziwnego, że nie ma już Tatr. Lidia Love zna prawdę. Widzi demony takimi, jakie są. Wie, że świat powinien wyglądać inaczej. Jako astralny agent ruchu oporu Oświeconych, jeszcze nigdy nie zawiodła. Czy jednak wydarcie tajemnic Ereb z serca piekielnej ambasady nie okaże się zbyt wielkim wyzwaniem nawet dla niej? E-BOOK!

StOTA3LTkxMjI1Ni1MaWRpYUxvdmVfc21hbGwuanBnPowrót do służby – Ezra, niegdyś gwiazda chicagowskiej policji, dzisiaj pijak i wyrzutek. Myśli, że nie może być już gorzej… Szemrane zlecenie przyjęte od tajemniczej piękności pokaże mu, jak bardzo się mylił. W świecie pozbawionym złudzeń człowiek zmierzający ku zagładzie sojusznika odnaleźć może tylko w sobie. E-BOOK!

pds_small2Opowiadanie, które było zaczątkiem powieści „Mój prywatny demon”.

 

*

**

***

**

*

***

4 thoughts on “Publikacje”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s